cocuk odasi modelleri 1

Çocukların zevkleri ve ilgi alanları daima değişiklik gösteriyor. Bu sebeple iddialı temalardan, süsten kaçınarak daha temiz, duru aynı zamanda eğlenceli bir oda yaratabilirsiniz. Çocuk odası dekore ederken her daim akıllı ve pratik çözümlere ihtiyaç duyarız. Çocuklar her zaman küçük kalmıyor ve büyüyorlar ayrıca yeni bir kardeş gelebiliyor. Çocuklar büyüdükçe ihtiyaçlar da aynı doğrultuda artıyor.

 

Çocukların sevdikleri renkleri, beğendikleri kahramanları ya da ilgi alanlarına yönelik dekorasyon fikirlerini odalarında uygulayabilirsiniz. Birkaç akıllı fikirle, hem çocukların rahatını artırabilir hem de yaşayacakları alanı yerden tasarruf edecek bir şekilde kullanabilirsiniz. Bununla birlikte akıllı dekorasyon fikirleri işinizi de kolaylaştırmış olur. Peki, nedir bu akıllı fikirler?

  • Sade renkler kullanarak huzurlu bir ortam yakalayabilirsiniz.
  • Farklı tarzda ışıklandırma kullanarak fark yaratabilirsiniz.
  • Odada ayna kullanarak geniş ve ferah bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Hayal gücünün gelişimine yönelik konseptler uygulayabilirsiniz
  • Dekoratif saklama alanları oluşturabilir, verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.
  • Değişime ayak uyduran akıllı dekorasyon fikirlerini uygulayabilirsiniz.

Çocuk Odası Dekorasyonu İçin Akıllı Fikirler

Akıllı fikirlerden bazıları alt başlıklar halinde sunulmuştur.

Alandan Tasarruf

Özellikle küçük bir çocuk odası yaratmak zorundaysanız, biraz yaratıcıkla daha ferah bir görüntü elde edebilirsiniz. Kitaplar, oyuncaklar ve bunun gibi birçok malzeme günden güne artış gösterecektir. Böylece her yerde akıllı depolama alanı yaratarak alandan tasarruf etmiş olursunuz.

Kompakt Mobilyalar

Küçük çocuk odalarında tercih edilen bu mobilyalar sayesinde daha fazla boş alan ortaya çıkarmış oluruz. Bu mobilyalar ile üç yatak ile bir dolap hepsi bir arada olabiliyor. Kısıtlı alana sahipseniz, kompakt mobilyalardan yararlanabilirsiniz.

Akıllı Mobilyalar

Çocuklarınız büyüdükçe sürekli olarak mobilya değiştirmek istemiyorsanız uzatılabilir yatak alabilir, ya da yatak bitişinde sandık kullanabilirsiniz. Böylece oturma alanı yaratabilir, hem de oyuncaklara yer bulabilirsiniz.

Pencere Altları

Pencere altlarını hem dolap olarak değerlendirebilir, hem de oturma alanı oluşturabilirsiniz. Her iki seçenekte de alandan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Yavru Yataklı Karyolalar

Son zamanlarda oldukça popülerlik kazanan yavru yataklı karyolalar yerden tasarruf etmenize yardımcı olur. Çocuklarınızın arkadaşları yatıya geldiklerinde rahatlıkla misafir ağırlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.