Küçük mutfak modeli

Küçük Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Mutfağınız küçük olabilir ve bu da sadece ihtiyaç duyduğunuz ürünleri mutfağınızda barındırıp başka dekore ürünleri kullanmamanıza yol açıyor ve mutfağınız sıradan gösteriyor olabilir. Ama bu yazımızda sizlere küçük mutfakları nasıl dekore etmeniz gerekir, ne yapmalısınız? Bu konu hakkında fikirler vereceğiz.

Balkonu Eklemek


Eğer varsa balkonunuzu mutfağa dahil edebilir, mutfağınızı daha geniş şekilde kullanabilirsiniz. Hem de balkonu dahil ettiğiniz kısma birbirinden güzel dekor ürünleri yerleştirip mutfağınıza iyi bir görünüm kazandırırsınız.

Çiçek Kulanın


Uzun ve ince vazolara konulmuş sevdiğiniz çiçeklerle donatılmış bir vazo mutfağınıza hoş bir görüntü sağlayacaktır. Tezgahınız küçük ise oraya koymak yerine pencere kenarına koymak mutfak alanınızdan tasarruf etmenizi sağladığı gibi mutfağa bir de dekorasyon ürünü eklemiş olacaksınız.

Duvar Kağıtları


Tezgahın arkasında veya tüm mutfakta kullanılan duvar kağıtları deseni ve renk seçimi küçük mutfaklarda çok önemlidir. Tezgahın arkasını ve mutfağın diğer bölümünü farklı duvar kağıdıyla kaplayıp küçük mutfağınızı bölümlere ayırabileceğiniz gibi tek bir duvar kağıdıyla da mutfağınızı birleştirebilir, bütünlük sağlatabilirsiniz.

Perde Seçimi


Evimizde perdelerin önemi çok büyüktür. Hem dışarıya evimizin içine göstermemesi hem de evimizin büyük bir dekore ürünü olduğu bir gerçektir. Bu yüzden perde seçimine dikkat edilmelidir. Bir de küçük mutfağınız varsa bu konuda çok seçici ve araştırmacı olmanız gerekir. Küçük mutfaklar genelde stor perdeler ile daha geniş gösterilebilir. Ve birden fazla perde kullanmanın da önüne geçmiş olur. Bunun için siz de mutfağınıza bir zebra perde alırsanız gündüz aydınlık gece karanlık kısmını kullanabilirsiniz. Tabii bu seçimi mutfağı dar göstermeyen açık renkli sade bir perde kullanmanız önerilir.

Tezgah Üstü Ürünler


Mutfakta muhakkak tezgahın üstüne konulacak ürünler vardır. Ve zaten onlar tezgahı kaplayacağı için ve sizin de mutfağınız küçük olduğundan tezgaha ekstra dekor ürünü kullanmak istemeyebilirsiniz. Ama zaten halihazırda tezgahta kullanmak zorunda olduğunuz ürünleri daha şık ve güzel dekor ürünü gibi gösterebilirsiniz.

Tezgahta sadece iş görsün diye aldığınız ürünleri değiştirerek mutfağınıza yakışacak ve dekor olarak da durabilecek aynı ürünlerin farklı modellerini kullanmak hem kullandığınız bir ürün hem de mutfağa dekor ürünü olarak da gösterebilirsiniz.

Küçük mutfaklar için dekor fikirleri bu kadar umarım beğendiniz ve uygulama geçmişsinizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir